Únor 2014

This or That? TAG

12. února 2014 v 17:37 | Deniskur
Ahoj, jako dnešní čálenk mám pro vás připraven TAG, který se jmenuje this or that neboli tohle nebo tamto. Je už sice trošku starší, ale zaujal mě takže jsem se rozhodla ho udělat.

Makeup:

Tvářenka nebo brozner?
Osobně nepoužívám ani jedno, ale pokud bych se měla rozhodnout raději brozner, protože bych raděj vypadala opáleněj. Navíc tváře mám dost červené i bez tvářenky.

Lesk nebo rtěnka?
Kdybyste se mně asi před několika měsíci zeptali jestli lesk nabo rtěnka zaklepu si na čelo a odpovím, že lesk. Teď jsem si v poslední době oblíbila i rtěnky takže tak nějak obojí.

Linky nebo řasenka?
Určitě řasenka, linky taky nosím ráda, ale bez řasenky bych pomalu ani nevyšla na ulici.

Make up nebo korektor?
Korektor, protože nemám potřebu patlat si něco na celý obličej. Stačí mi zakrýt případné nedokonalosti.

Neutrální nebo barevné stíny?
Neutrální.

Slisované stíny nebo sypké pigmenty?
Slisované stíny na 100% pigmenty jsou strašně nepraktické.

Štětce nebo houbičky?
Když nepoužívám makeup fakt nevím co bych si houbičkama na obličej patlala. Určitě štětce.

Nehty:

OPI nebo china glaze?
Od ani jedné značky jsem nevyzkoušela lak takže nic...

Dlouhé nebo krátké?
Střední.

Umělé nebo přírodní?
Určitě přírodní na umělé nemám peníze.

Zářivé nebo tmavé?
Zářivé, tmavých se u mě dočkáte jen málokdy.

Zdobené nebo ne?
Na zdobení jsem příliš nešikovná.

Tělo:

Parfém nebo tělový sprej?
Parfém.

Tělové mélko nebo tělové máslo?
Tělové mléko.

Jak správně nakupovat!?

2. února 2014 v 21:45 | Deniskur |  Fashion
Vím, že to podle nadpisu bude znít asi divně, ale v tomto článku vám přinesu několik rad jak nakupovat tak abychom si nekoupily něco, co si v životě neoblečeme, nesedí nám atd. Takže začínáme:

1. Nekupuj si něco jen proto, že je to levné.
Samozřejmě pokud už dlouho vyhlížíš jedno tričko jenže si ho prostě nechceš koupit, protože 450Kč za něj nedáš a tak čekáš na slevy a za dvě stovky si ho koupíš. Je trochu něco jiného než když uvidíš nějaké tričko vyzkoušíš si ho. Sice ti moc nesedí v ramenou, je moc krátké, barva taky ni moc, ale stojí jenom stovku takže ho tam přece nemůžeš nechat. Pak si ho ještě vezmeš v další barvě, protože ho tam přece nemůžeš nechat když stojí blbou stovku... Jenže doma pak zjistíš, že jedno je trochu ušpiněné navíc ti doopravdy nesedí takže závěr je, že sis koupila 2 trička sice za 200Kč dohromady, ale můžeš ho nosit maximálně tak na doma. Místo toho aby sis koupila 1 tričko, které je sice trochu dražší, ale unosíš ho a budeš se v něm cítit dobře tak si koupíš něco levného, ale pouze na doma.
2. Neber si s sebou zybtečně moc peněz.
Vím, že tohle zí docela pitomě, ale... Ano je tady jedno velké ALE. Když si budeš chtít koupit boty víš už zhruba kolik budou stát, potom si s sebou vezmeš třeba ještě něco málo navíc kdyby náhodou. Jenže když si jdeš koupit svetřík za 300Kč a vezmeš si s sebou dva tisíce tak tě to bude lákat utratit a koupíš si ještě tamhle ty naušnice a ještě jeden šátek. I když se může stát, že je ve finále vlastně ani nechceš. Podle mě je lepší vzít si dostatek peněz podle toho, co si chceš koupit, pak něco navíc, ale ne zbytečně moc, aby sis potom nekoupila něco čeho bys mohla litovat, protože tě lákalo utratit penízky, které jsi měla u sebe.
3. Všechno si vyzkoušej a rozmysli.
Zní to jako naprosto ohrané klišé a taky je, ale je to vážně nejlepší způsob. Znám spousty lidí, co vidí tričko, které se jim líbí ani si ho nezkusí a prostě ho vezmou. Mě to přijde divné podle mě je fajn, že máš k dispozici si věci vyzkoušet a měla bys toho využít (le o velikosti kabinek radši nemluvím). Alespoň tak zjistíš jestli ti to opravdu sedí a cítíš se v tom dobře. Co se týče rozmýšlení to je pro mě naprosto důležité. Přeci jen dost často váháme jestli si máme pořídit další černou sukni i když už doma máme dvě podobné i když tahle je naprosto boží. Je dobré si promyslet jestli máme danou věc s čím nosit opravdu se nám líbí, nebo za ni chceme utratit peníze.

Doufám, že článek pomohl a bavili jste se u něj.
PS: Určitě jste si všimli nového designu a taky toho, že menu ještě není hotové. Za to se omlouvám, ale teď jsem přišla z hokeje a opravdu na to teď nemám náladu talže to dodělám zítra.

Přeji dobrou noc, Deniskur