Jak si založit blog 4 část

30. prosince 2012 v 12:49 | Deniskur |  Návody

Jak si založit blog 4 část

Tentokrát vám řeknu jak si zvolit položky menu trochu si upravíme profil a nastavíme komentáře:

Profil
Jak si upravit profil, takže jsme na blogu.cz a zvolíme položku správa blogu, najedeme na položku profil a můžeme začít upravovat. Zadáme křestní jméno, ale s příjmením si to rozmysli jako pokud se jmenuješ Nováková tak to jo, ale pokud máš nějaké zvláštní nebo neobvyklé příjmení radši si to rozmysli. Uvědom si že na tvůj blog budou kromě tvích kamarádek chodit také cizí lidi. Zadej tam svou přezdívku pod kterou píšeš komenty třeba na jiné blogy. Můžeš zvolit kdy ses narodila a jakého jsi pohlaví :D. Pak tam máš položku něco o mě pokud chceš napiš tam něco malinko o sobě např. Jmenuji se Katka ráda jezdím na kole a kreslím, nesnáším uklízení apod... Pak tam můžeš vložit svůj obrázek pokud nemáš třeba svou fotku vlož si tam obrázek třeba oblíbené celebrity nebo tak. Avatar je malý obrázek který se zobrazuje u komentářů. Pak můžeš vyplnit svoji adresu to já osobně nedoporučuji je to idelní aby vás vykradli :D. Pak můžeš vyplnit různé kontakty na sociální sítě aby vás návštěvníci blogu mohli kontaktovat třeba na FB. Pak máte možnost vyplnit něco o sobě čili jakou hudbu rádi posloucháme a co nám chutná za jídlo. Vyplň si co chceš, ale dobře si to rozmysli protože na tvůj blog bude chodit hodně cizích lidí.

Komentáře
Takže jsme přihlášeni na blogu.cz a jdeme do nasatavení a zvolíme položku komentáře. Můžeme si zvolit jestli chceme pro všechny komentářenějaký rámeček nebo je chceme nějak podbarvit. Nebo pod ně můžeme dokonce vložit obrázek. Pokud chceš aby se ti nějak zvíraznili komentáře, které jsou nové sjeď trochu dolů a uvidíš nastavení nových komentářů. Je to stejné jako u všech komentářů jen se ti zvírazní (pokud budeš chcít) ty nové komenty. Pokud budeš chtít aby se ti jako majitelce nějak zvýrazňovali komentáře tak si můžeš zvolit rámeček, pozadí nebo obrázek. Pokud jsi spokojená nezapomeň na tlačítko uložit :D.

Menu
Takže jděte na blog.cz do nastavení a jelikož si nejprve chceme upravit menu tak klikneme na položku menu. Můžeme si vybrat jestli chceme menu vpravo nebo vlevo nebo ho tam nechceme vůbec. Pokud tam máme menu je taky důležité si vybrat co v menu vlastmě chceme za položky. Takže pod položkou menu klineme na položky menu a přetáhnutím z pravého od levého sloupce si do menu dáme položky, které tam chceme. Když tam nějakou položku nechceme tak ji přetáhneme z levého sloupce do pravého tzn. když něco chceme dáme to z položky k dispozici do položky menu. A právě naopak něco tam nechceme tak to přetáhneme z položky menu do položky k dispozici. Samozdřejmě si to uložíme a vrhneme se na další úpravu. To jsou oblíbené odkazy, které si nejprave musíme navolit, že je chceme jako položku do menu. Pak klikneme na vytvořit nový odkaz a otevře se nám taková tabulka. Tam zadáme do položky URL adresu blogu např. deniskur.blog.cz a pak zadáme nadpis, čili jéno pod kterým se odkaz zobrazí. Např. moje URL adresa je deniskur.blog.cz, ale nechci aby se mi tam zobarzovala ta adresa, ale jméno Deniskur tak Deniskur napíšu do nadpisu, pochopily jste???? Dále si taky můžete vybrat jestli se vám odkazy budou otevírat v novém okně. Pak jste do menu také mohli dát anketu a když kliknete na položku anketa (je to hned pod oblíbené odkazy) atk si tam vyberete jakou anketu tam chcete, samozdřejmě pokud nějakou máte. Pokud jste spokojeni s anketou tak tak dejte uložit a je to menu byste teď měli mít upravené, zhruba tak jak chcete.

Logo
Jsme v nastavení na blog.cz a klikneme na položku logo tady si nastavíme logo blogu. Napíšeme tam nějaký text např. Vítej u mě na blogu o módě a stylu. :DDDDDDDDDDDDD (to jsem zase jednou něco vymyslelela OMG). Pak si tam vyberete umístění máte tam svislé zarovnání a pod tím možnosti nezobrazovat, nahoře, dole, uprostřed. To stejné je pod kolonkou vodorovné zarovnání. Pokud si u obojího vyberete nezobrazovat tak se vám tam logo nezobrazí, což je důležité třeba když máte vlastní dess a logo už na něm máte. Jinak si tam pak sjedete trochu dolů a a tam si můžete vybrat jakým to chcete písmem jakou baru bude mít písmo a jakou bude mít velikost. Pak si můžete vybrat jak budou vypadat vaše odkazy, případně jaké bude jejich pozadí. Teď klikněte na Uložit a jste hotovi...

Tak to je v tomhle díle všechno, ale nebote mám v plánu ještě další díl zase pár rad jak mít fajn blog. Doufám, že se vám článek líbil.

Xoxo Deniskur
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 modern-design-blog modern-design-blog | Web | 30. prosince 2012 v 12:53 | Reagovat

hezký blog :-)

2 Deniskur Deniskur | Web | 30. prosince 2012 v 14:45 | Reagovat

[1]: Díky no... 8-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama