Jak si založit blog????

16. prosince 2012 v 11:11 | Deniskur |  Návody

Jak si založit blog????

Před založením
Než se rozohdnete založit si blog trochu si promyslete o čem budete zhruba chtít psát, abyste si ak nezaložili blog a divili se já vlastně nevím o čem mám psát. Takže si to rozmyslete třeba: ,,Chci mít blog o hře the sims 2." Tak jsem začínala i já pak jsem si ale uvědomila, že tam nechci jenom the sims. Takže až to nudete vědět musíte si také rozmyslet adresu blogu a vymyslete si nějaké normální jméno ne třeba: ofprn785.blog.cz někdo si samozřejmě pomyslí co je to za šílence ani si neumí vymylset normální jméno :D.

Založení
Takže když už máte všehno zhruba rozmyšleno kliknete na založit nový blog, bude to po vás chtít emailovou adresu, adresu vašeho blogu a heslo. Pokud nebudete chtít heslo které by jen tak někdo odhalil radči si dejte kombinaci čísel a písmen. Pka vás to odkáže na stránku kde si musíte vybrat jeden z úvodních nastavení vzhledu blogu. Když jste tohle všechno zvládli máte blog a můžete začít psát články vkládat obrázky a vytvářet ankety.

Rubriky
Nejdřív byste sice mohli začít článkem, ale já začnu takhle takže jak vytvořit novou rubriku: Jdete na blog.cz a zvolíte správa blogu (popřípadě se přihlásíte) tam vás to dá na stránku nový článek v rubrice články, vedle ní máte jetě rubriky Galerie, Ankety, Žebříčky... Vy kliktene na ankety a sjedete dolů až se vám tam vlevo v takovém obdélníčku zobrazí název blog a pod ním nějaké názvy jako třeba: Obecné, ICQ, Rubriky a vy kliknete na rubriky. Teď jste tam kde jste chtěli být kliknete na vytvořit novou rubriku. No a otevře se vám takový obdélníček kam vyplníte název rubriky, potom tam ale máte možnosti vložit pod rubriku (Tato rubrika se ám vloží pod jinou, např. máme vytvořenou rubriku the sims 2 a chceme aby se tato rubrika rodělovala na dvě další a to budou třeba komixy a downloady a právě tahdy zvolíme vložit pod rubriu) a zobrazovat (to znamená kdy se návštěvníkům vašeho blogu zobrazí ta rubrika, kterou jste právě vytvořili máte tam možnosti buďto: vždy, pokud není prázdná a nikdy. Co to zanmená je každému jasné, ale vysvětlím: vždy-rubrika se zobrazuje vždy. Pokud není prázdná-když máte v této rubrice nějaký článek zobrazí se návštěvníkům vašeho blogu. Nikdy-nezobrazí se nikdy :D.). Takže máte rubriku a vidíte bylo to dost lehké...

Ankety
Jakmile se přihlásíme a zvolíme správa blogu ocitneme se na stránce napsat nový článek tam, ale nezůstaneme zvolíme záložku ankety a jsme tam kde jsme chtěli. Zase zvolíte vytvořit novou anketu. Zobrazíse vám tam otázka tedy na co se budete v anketě ptát (např.: líbí se vám můj blog???) a pak tam máte možnost skrýt výsledky uživatelům, kteří v anketě ještě nehlasovali takže pokud ještě někdo nehlasoval nemá tam výsledky toho, že 25 lidem se váš blog líbí a 10 lidem se nelíbí. Máte otázku a víte jestli se lidem předem zobrazí výsledky ankety. Dáte uložit a zobrazí se vám tam vytvořit novou odpověď zvolíte ti možnost a otevře se vám malý obdélníček, tam zadáte text odpovědi (např.: Ano :)))) když máte text odpovědi dáte uložit, můžete si vytvářet tolik odpovědí kolik chcete, ale myslete na to, že jednoduší ankety se 2 nebo 3 odpověďmi vypadají i lépe...

Napasat nový článek
Vyberete odpovídající nadpis asi když chcete psát o tom jak vyfotit komix do TS2 nedáte nadpis větrná bouře v USA, že??? Pak napíšete jméno autora článku (nepoviné, ale pokud se o blog stará více lidí je lepší, aby návštěvníci věděli, kdo tento článek napsal), dále vyberete jednu z vytvořených rubrik a pak můžete nebo nemusíte vybrat anketu. No a pak začnete psát můžete psát o čem chcete, ale článek nesmí obsahovat nevhodná slova. Článek si během psaní průběžně ukládejte, aby se vám pak nestalo, že omylem na něco kliknete a celý článek se vám vymaže (pokud se vám to stane tak je lepší napsat článek ještě jednou a hned než to zapomenete). Uložíte si to během psaní tak, že úplně dole zvolíte možnost v oranžovém políčku uložit a psát dál. Jakmile jste spokojeni se svým článkem můžete ho buďto: Hned zveřejnit nebo určit datum vydání. Uložit do rozepsaných používejte tehdy když už třeba nesmíte být na počítači, ale článek ještě není hotový.

Tak to je pro dnešek vše a na co se můžete těšit v příštím díle??? Jak vložit obrázky na blog, jak upravit profil a nastavení komentářů. Ke článku mě inspirovala Zrzka: zrzka11.blog.cz článek je zakázáno kopírovat..

Xoxo Deniskur 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama