Jak si založit blog 3 část - pár rad jak mít fajn blog

27. prosince 2012 v 0:54 | Deniskur |  Návody

Jak si založit blog 3 část - pár rad jak mít fajn blog

Mám tady pro vás další z mé série jak si založit blog. Teď je to spíš o tom že návštěvnost není všechno ale pokud čekáš rady jak si zlepšit profil dočkáš se v dalším díle...

Články a styl psaní
Každý má svůj styl psaní někdo píše tak a někdo zase jinak. Nesnaž se nikoho napodobovat nebo kopírovat jeho článek. Jasně klidně se inspiruj když tě něco zaujme, ale přímo kopírovat??? Každý píše jinak a tím je jeho blog originální, tím se třeba můžu dostat k tomu že když si třeba vyhledávám informace k nějakému filmu tak projedu 5 blogů a u všech je okopírováno o čem to je z nějakého jednoho zdroje. Snad není takový problém když jsi viděla film napsat o čem to je. Nikdo neříká že to má být dokonalé nebo tak ale lidé se rozhodně na tvůj blog rádi vrátí když uvidí originální články. Ale když píšeš sama a nekopíruješ dávej si pozor na chyby. Myslím pravopisné chyby, já vím taky žádné články nemám bez chyb kolikrát si to po době na svém blogu čtu a říkám si že bych chyby měla opravit ale nechce se mi. Každý se někdy překlepne ale mám na mysli šílené pravopisné chyby na které když se podíváš začnou tě pálit oči: např.Babyčka, visoko, liže. Nikdo neříká že tam nemáš mít žádnou chybu ale snaž se je omezit (já se taky budu snažit :D).

Návštěvnost a komenty
Nikdy nezapomeň na to že návštěvnost a komenty nejsou všechno fajn blog můžeš mít i bez toho abys u každého článku měla 30 komentů a měla 500 návštěv za den. Tenhle blog může mít taky mnohem lepší články než ten co má návštěvnost 800 lidí za den, jen o něm prostě moc lidí neví. To že nemáš první dva měsíce moc komentů je pochopitelné když jsi teprve začala a je zbytečné si blog po pár dnech rušit. Uklidni se všechno časem přijde, pokud ti někdo napíše koment snaž se zareagovat odpovědět. Žádný blog nezískal 30 komentů u jednoho článku za den. Uvidíš že třeba po více měsících se to zlepší. S návštěvnost je to stejné nikdo nezíská vysokou návštěvnost za den. Měj trpělivost a uvidíš že se časem zvětší.

Kopírování
Snaž se kopírovat co nejméně, nikomu asi nebude vadit tolik že jsi mu okopčil 2 obrázky protože ti sedli ke článku. Tak uveď zdroj a vše je v pohodě pokud na blogu není zákaz kopírování že??? :D. Nebo to stejné platí třeba u downloadů do her já taky nemám čas na vytváření a vkládání downloadů na blog tak prostě ty hezké okopíruji uvedu zdroj a jsem v pohodě. Trochu jiné je to ale u článků, lidé si s nimi většinou dávají práci a ty jim je pak okopíruješ a ani neuvedeš zdroj? Měj taky na mysli že tě můžou nahlásit a tvůj blog ti můžou zrušit. Pokud chceš něco okopírovat tak se zeptej autora článku a pokud ti to dovolí tak určitě uveď zdroj! Snaž se ale články nekopírovat, protože když si ho někdo přečte u blogera který je autorem a řekne si to byl fajn článek a pak se mrkne na tvůj blog a uvodí stejný článek tak si ho ani nepřečte protože už ho četl. Když se chceš inspirovat není na tom nic špatného, ale uveď z kama ten nápad máš.

Design
To že máš vlastní design je naprosto super, ale měj na paměti že i dobrý blog může mít původní design a není to třeba proto, že si ho autor neumí vytvořit, ale třeba k tomu nemá program nebo prostě nemá čas. Né každý je tak talentovaný aby měl dokonalý dess jako ty a pokud se ti něčí dess nelíbí a na tom blogu jsi třeba poprvé tak si to nech pro sebe. Pokud je to ale jeden z tvých nejoblíbenějších blogů tak autorce upřímně ale jemně řekni že ti ty barvy co použila prostě nejdou dohromady nebo že jsou moc křiklavé. Ale zase si pomatuj, že každý má jiný vkus a někomu se to líbí.

Závěr je že blog s menší návštěvností a původním dessem může být lepší než blog s vysokou návštěvností a vlastním dessem. Článek prosím nekopírujte dal mi hodně práce

Xoxo Deniskur
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Anketa


Komentáře

1 Lucy Lucy | Web | 28. prosince 2012 v 12:41 | Reagovat

Myslím, že jsi to vychitala úplně přesně. Máš super blog :))

2 Deniskur Deniskur | Web | 28. prosince 2012 v 16:59 | Reagovat

[1]: Jé tak to děkuju jsi moc hodná

3 nathali nathali | Web | 29. prosince 2012 v 18:30 | Reagovat

zajímavé,hned si du přečíst další části.Dost mě to zaujalo a myslím že máš naprostou pravdu :-)

4 Deniskur Deniskur | Web | 29. prosince 2012 v 19:54 | Reagovat

[3]: Tak to moc děkuji potěšila jsi mě O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama